###SLIDER_TEXT###
###SLIDER_TEXT###
###SLIDER_TEXT###

 

To historyczna liczba: 196 państw po raz pierwszy doszło do porozumienia podczas odbywającej się w Paryżu konferencji odnośnie zmian klimatu w sprawie wspólnej umowy dotyczącej zmian klimatu. Tym samym tak wiele państw, jak jeszcze nigdy dotychczas, chce przyjąć odpowiedzialność za środowisko i społeczeństwo i pomóc ograniczyć globalne ocieplenie do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Tylko jak można osiągnąć ten cel?

Głównym celem każdego narodowego programu ochrony klimatu – co podkreśla także federalna minister środowiska dr Barbara Hendricks – jest utworzenie skutecznego systemu zarządzania surowcami wtórnymi. Gdyż nowoczesne, efektywne prowadzenie obiegu stale obniża emisję szkodliwych dla klimatu gazów. Tutaj przydaje się model handlowy ALBA Group.


Wspólnie z Instytutem Fraunhofer UMSICHT dokładnie sprawdzamy w aktualnych badaniach „resources SAVED by recycling” ochronę zasobów i oszczędności gazów cieplarnianych dzięki naszym działaniom recyklingowym w porównaniu z produkcją pierwotną. Dzięki wprowadzeniu do obiegu około 5,5 milionów ton surowców wtórnych uzyskaliśmy w 2015 roku całkowitą oszczędność w wysokości 51,8 milionów ton zasobów pierwotnych i jednocześnie prawie 5,9 milionów ton gazów cieplarnianych.


Więcej informacji o opracowaniu

 

 

Czy mają Państwo pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami lub zamówienia już teraz naszej broszury dotyczącej szczegółów opracowania.

Do kontaktu

Login dla naszych Klientów

Szczególny serwis i informacje dotyczące Państwa indywidualnego wkładu.

Przejdź do logowania

Fakty & liczby

Poznaj garść interesujących danych na temat przemysłu zasobów wtórnych.

Więcej